Dünya edebiyatının en önemli Arjantinli isimlerinden birisi olarak öne çıkan ve kaleme almış olduğu eserleri ile dünya edebiyatındaki yerini en net şekilde kanıtlamış olan başarılı öykü ve deneme yazarı Jorge Luis Borges kaleme aldığı kitaplarında kendisine özgün bir tarzı benimseyerek, dünya edebiyatına bu alanda son derece yeni ve farklı bir durum getirmiştir.

 Tartışmalar ile Sıradışı Denemeler

Sitemizin klasik kitaplar kategorisi altında kendisine yer bulmakta olan Tartışmalar isimli kitap, dünyaca ünlü Arjantinli öykü ve deneme yazarı Borges tarafından benimsenmiş olan düzyazı ile şiirin iç içe geçtiği yazım tarzını yansıtmakta olan en önemli eserlerden birisi olarak öne çıkıyor. Bu kitapta olduğu gibi dünyaca ünlü başarılı yazar Borges, edebiyata ve yazmaya ilgi duymakta olan herkese en etkili bir şekilde sesleniyor.

Tartışmalar

Tartışmalar

Dünyaca ünlü başarılı Arjantinli yazar Jorge Luis Borges tarafından kaleme alınmış olan bu eser içerisinde başarılı yazarın 1930’lu yıllarda kaleme almış olduğu felsefeye, teolojiye ve edebiyata dair kısa denemelerin bir araya gelmesi ile oluşuyor. Latin Amerika edebiyat dünyasının en çok saygı duyulan isimlerinden birisi olarak öne çıkmasının yanı sıra dünya edebiyatına kazandırmış olduğu yenilikler ile de dünyanın her yerinde edebiyat otoriteleri tarafından yoğun şekilde ilgi görüyor.

Türkiye’de de çevirisi gerçekleştirilen sitemizin klasik kitaplar kategorisi altındaki Tartışmalar isimli deneme kitabı, aynı zamanda da dünyanın pek çok ülkesinde çevirisi gerçekleştirilmiştir.

Yazar: Jorge Luis Borges

 Kitap: Tartışmalar

 ISBN: 9789750515552

 Sayfa Sayısı: 217

 Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: ,