İnsanların en fazla merak ettiği konuların başında gelen Talih, dağılımı neden ortaya çıktığı ya da çıkmadığı konusunda her daim konuşulmaya devam edecektir. Çünkü çevreye bakıldığı zaman kimi zamanlar talihlerinin iyiliğinden konuşurken kimisi de yıllar boyunca başına gelen olumsuz olaylardan ötürü talihsizliğinden dem vururlar. Talih konusunda şanssız olanlar ise bu durumun aslında aldatıcı olduğunu düşünerek kendilerini ve çevrelerini avutmaya çalışırlar.

Okurlara daha öncesinde görülmemiş tarzda bir eser sunmayı hedeflemiş olan Joseph Conrad, yazmış olduğu bu roman ile de istediğini elde etmiş gibi görülüyor. İlk basımı 1913 yılında yapılsa da o günden günümüze kadar popülerliğini kaybetmeyen roman, insanlara her seferinde oldukça farklı bilgiler vermeyi de başarmaya durmadan devam etmeyi sürdürüyor.

Talih Nedir?

Talih

Talih

Farklı zamanlarda ortaya çıkarak insanları etkilemeyi başaran Talih, aslında açıklanması oldukça zor kavramlardan bir tanesi olarak biliniyor. Çünkü bu kavram hiç umulmadık anlarda ortaya çıkartarak insanların hayatlarını tamamen değiştirebilir. Olağan dışı bir yaşam öyküsünün anlatılmaya çalışıldığı bu roman içerisinde de talihin aslında ne anlama geldiği konusunda insanlara bir fikir verilmek isteniyor.

Antika kitaplar içerisinde bulunan bu eserin yazarı olan Joseph Conrad, klasik edebiyat denildiği zaman okurların en fazla beğendiği isimlerin başında geliyor. Ve yazmış olduğu bu kitap ile birlikte de neden böylesine çok tercih edildiğini yalnızca kendi ülkesine değil tüm dünyaya anlatmış oluyor.

Yazar: Joseph Conrad

Kitap: Talih

ISBN: 9789758855483

Sayfa Sayısı: 408

Yayın Yılı: 2010

 

Etiket: ,