Son zamanlarda sitemizin kitap tavsiye kategorisinde yer alan “Patron Baba ve İşçileri” kitabımız okuyucular tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşmıştır. Konusu ile büyük bir beğeni toplayan bu eser edebiyat dünyasının başarılı isimlerinden de olumlu yorumlar alıyor. Eserinin başarısı ile kısa süre de hatrı sayılır bir okuyucu kitlesine ulaşan Hasan Güler’in bu eserini okuduğunuza asla pişman olmayacak ve bu eserden sonra başarılı yazarın tüm eserlerini sırayla okumak isteyeceksiniz.

Günümüzü kasıp kavuran kapitalizmin aksine bu rejimi asla saymayan bu eserde güçlü bir iktidar biçimi olan Paternalizm okuyacaksınız. Paternalizm pek çok kişi tarafından yaşansa da anlamı bilinmeyen ve en çok karşılaşılan rejimler arasında yer alır. Bu rejimi kısaca bir patronun veya işverenin baba olarak adlandırıldığı ve babanın emrinde çalışan işçilerin de çocuklar olarak nitelendirildiği bir durum olarak açıklayabiliriz.

Babanın Ezilen Çocukları

Patron Baba ve İşçileri

Patron Baba ve İşçileri

Türk edebiyatının başarılı isimleri arasında yer alan Hasan Güler, Patron Baba ve İşçileri eserinde sınıf ayrımı ile savaşan ve bu düşünceye karşı çıkan insanların mücadelesini okuyacaksınız. “Devlet Baba” imgesinin daha da küçülerek fabrikaya kadar indirgendiğini temsil eden bu eser sizi kendine bağlayacak ve bitirene kadar elinizden düşmeyecek.

Çan’daki Çanakkale Seramik Fabrikası’nda Türkiye’deki sanayi ve sınıf ilişkilerindeki paternalizm portresini kaleme döken başarılı yazar okuyucuyu derinden etkiyecek cümleleri ile özgün tarzını ortaya koyuyor.

Kitap adı: Patron Baba ve İşçileri

Yazar: Hasan Güler

ISBN: 9789750516238

Yayım yılı: 2014

Sayfa: 270

 

Etiket: