Psikoloji, gizem, heyecan ve adrenalin, bu duyguların hepsi bir araya geldiğinde, ortaya çok değişik lezzetler çıkar. Ortaya çıkan bu lezzetler, farklı algıların oluşmasına, yenidünyaların keşfine, yeni bakış açılarının kazanılmasına sebebiyet verir. Tüm değişimlerin arkasında, bu lezzetler vardır. Beyaz perdeye yansır kimi zaman, ama daha çok edebiyat dünyasında kendisini kabul ettirir. Paranoya adlı bu eser, bu lezzetlerden filizlenmiş, müthiş bir polisiye romandır.

Paranoya

Paranoya

Polisiyenin zirvesi paranoya

Bir cinayetin üzerine giden ve o cinayetle birlikte daha değişik gerçekleri öğrenen birisinin anlatıldığı bu eser yazar Tamı Hoag tarafından kaleme alınmıştır. Anlatımda gösterilen keskin ifadeler, eserin ilgi çekmesinde ki en önemli hatları oluşturur. Merak ve gizem hissinin okuyucuya sunulması da yine ilgi çekmesinde ki nedenlerden bazılarıdır.

Eserde yer verilen hikâye, başlı başına neden sonuç ilişkisine dayanan bir hikâyedir. Kendisini asarak intihar eden bir polis memurunun ölümü üzerine başlayan sorgulamalar ve takipler, akıl almaz noktalara gelmiş ve farklı durumlarla karşılaşılmasına neden olmuştur. Paranoya, bu haliyle son derece değerli bir eserdir.

En çok arananlar kategorisinin de zirvesinde bulunan bu eser, polisiye kurgu noktasında da en büyük örneklerden bir tanesidir. Tamı Hoag bu eseriyle, yeni bir kapıyı aralamış ve içerisinde inanılmaz gerçekleri biriktirmeyi başarmıştır. Ortaya çıkan bu gerçekler, sizleri de etkisi altına alacak ve her şeye olan inancınız, değişime uğramış olacaktır.

Eser: Paranoya

Yazar: Tamı Hoag

ISBN: 9789944983983

Sayfa Sayısı: 518

Yayın Yılı: 2014

 

Etiket: