Okuyacağınız kitaplar bazen ismi bazen ise konularından dolayı kendilerini okutur güçtedir. Eğer ki bir kitabı yazarından dolayı okuyorsanız, o kitap sizin için gerçekten değerli bir kitap demektir. Geçmiş çağlardan günümüze kadar ulaşmış olan en iyi yazarlardan birisidir, Fyodor Mihailoviç Dostoyevski. Bugüne kadar yazmış olduğu yapıtlarının her birinde başarıyı elden hiç bırakmamış, çok iyi bir dille söylemek istediklerini ve ders olarak vermek istediği konuların her birini bizlere sunmuştur.

Okunası kitaplarından birisi olan Öteki Ben adlı romanında ise, anti kahraman olan ve sosyal yaşamın dışında kalan, toplumla hiçbir bağlantısı olmadığı gibi devamlı olarak kendi içinde bir çatışma halinde olan bir kişinin romanıdır. Her geçen gün kendini ötekileştirdiği bu kitap içerisinde zihinsel tutarsızlığın ne kadar da insanlar ile aralarında olan iletişimin zorlaştırdığına dair bilgiler okuyacağız.

Kendisiyle çatışmakta olan Yakov Petroviç Golyadkin, dünya üzerine psikolojik bir yolculuğa çıkacaktır. Yaratıcı Dostoyevski’nin elinden çıkan bu roman içinde eşsiz bir psikolojik anlatımı okuyacağımız gibi gerilimi kitap bitene kadar zihnimizden çıkartamayacağız!

Öteki Ben

Öteki Ben

Öteki Ben, Kendisiyle çatışan bir psikolojik derleme

Kendisi ile çatışan bir kahramanın dünya üzerinde ki psikolojik yolculuğunda başına gelenlerle beraber toplumdan kendisini dışlamasıyla beraber yaşanılanları anlatıyor. Yazar Fyodor Mihailoviç Dostoyevski, gerçekten değer vererek yazmış olduğu Öteki Ben adlı yapıtı için ayrıca “ileride bu yapıtımın baş yapıtım olduğuna dair ismimi anacaklar.” Şeklinde de söylemde bulunmuştur. İndirimli kitaplar arasında bulunabilir olan bu kitabı kesinlikle okumalısınız.

ISBN: 9789944184847

Sayfa Sayısı: 192

Yayın Yılı: 2008

Kitap: Öteki Ben

Yazar: Fyodor Mihailoviç Dostoyevski

 

 

Etiket: