Osmanlı devleti cihan hâkimiyeti kurmuş oldukça yüce bir divana sahipti. Devlet hakkında ve yaşananlar hakkında birçok konu günümüzde de hala merak konusu. Osmanlıda merak edilen şeylerinden başında ise şehzadelerin katli geliyor. Osmanlı’da Şehzade Katli olan olaylara ve akıllarda kalan bütün sorulara en net cevapları veriyor. Devletin üstünlüğü mü daha önemliydi yoksa şehzadelerin canı mı?

Şehzadeler nerede ve hangi koşullar altında yetişiyordu? Şehzade Mustafa kimler tarafından neden öldürüldü? Hürrem Sultan bu noktada rol oynadı mı? Sarayın iç yaşantısında neler olup bitiyordu? Bu ve bunun gibi daha nice soruyu cevaplayan yazarımız Yavuz Bahadıroğlu gün yüzüne çıkmamış olan birçok bilgiyi bizlere sunuyor.

Osmanlı’da Şehzade Katli

Osmanlı’da Şehzade Katli

Osmanlı’da Şehzade Katli ve Olanlar

Osmanlı devletinde uygulanan kardeş katli genel olarak devletin güvenliği içindi. Kardeşlerin taht üzerinde hak istemesinin önüne geçilmek ve devletin yok olmakla karşı karşıya kalabileceği bir tehlikeden kurtulması için gerekli görülüyordu. Yavuz Bahadıroğlu tarihin karanlık sayfalarında kalmış olan bilgilerin tamamını Osmanlı’da Şehzade Katli adlı başyapıtında bizlere sunuyor.

Beklediğinizden çok daha fazlasını bulabileceğiniz bu eserde aklınızda kalan birçok sorunun cevabını da kolaylıkla bulabileceksiniz. Çok merak edilen Osmanlı hayatı ve saray içerisinde yaşananlar bu eser içerisinde tük gerçekliği ile gözler önüne seriliyor. Daha fazla ayrıntı ve daha kaliteli bilgilerin sunulduğu bu eseri hemen edinebilir, kısa sürede okumaya başlayabilirsiniz.

 

Etiket: ,