Taşlara şekilde vermek, ilk çağlardan günümüze insanların kendilerini anlatmaları açısından büyük önem taşımaktadır. Bundan dolayı da insanlar yeteneklerini taşlar üzerinde sergilemek için ilk başta ellerini, daha sonrasında ise çeşitli aletleri kullanmaya başladılar. Ve heykeltıraşlık denildiği zaman ise Mehmet Aksoy her zaman bu konuda araştırma yapan insanların ilk önce eserlerini incelediği isimlerin başında geliyor.

 

Mehmet Aksoy

Mehmet Aksoy

Taşların sihirli dünyasına giriş yapmak isteyen insanlara bu konuda etkili bir kitap hazırlamayı amaçlamış olan Jale Nejdet Erzen, yapmış olduğu araştırmalar sonrasında da tam anlamıyla etkili bir kitap çıkarmayı da başardı. Kitabı incelemeye başlayacak olan insanlar, aslında heykeltıraşlığın ne demek olduğunu yapılan eserler ile birlikte çok daha iyi anlamaya başlayacaklar.

Mehmet Aksoy ve Eserleri

Yalnızca ülkemizde değil dünya üzerinde yapmış olduğu eserler ile iyi bir yer edinmiş olan Mehmet Aksoy, bu konuda da pek çok farklı ödülün de sahibi oldu. Üstelik bu ödüller yalnızca kendi ülkemizde değil aynı zamanda uluslar arası alanda da verildi. Böyle olunca heykellere ilgi duyan insanların karşılarına tam anlamıyla istedikleri bir örnek vermiş oldu.

Jale Nejdet Erzen, hazırlamış olduğu bu kitap ile birlikte taşların şekillenmesi konusunda insanları kendine hayran bırakan bir ismin eserlerini de insanların beğenisine sunmuş oldu. Müzayede kitapları içerisinde bulunan bu eser sayesinde artık insanlar çok farklı konuda hazırlanmış olan örneklerin her birini tek bir kitapta görmüş olacak.

Yazar: Jale Nejdet Erzen

Kitap: Mehmet Aksoy

ISBN: 9789758126024

Sayfa Sayısı: 247

Yayın Yılı: 1996

 

 

Etiket: ,