İnternet bütün hayatımızı değiştiriyor, bu günümüzün gerçeği. Artık kavramlar başlarına elektronik olduklarını belli etmek için e alıyorlar. Devlet bile e-devlet olarak şekilleniyor. Bu gelişimin içinden elbet edebiyat da payını alıyor. Kitapların çoğu artık sayfalardan değil, paylaşım sitelerinden okunuyor.

Wattpad diye bilinen hikaye paylaşım sitesi de bu elektronik gelişimin bir sonucu. Yazdıklarını bu platformda paylaşan amatör yazarlardan bazıları yoğun ilgi görüyor. Ve bu kez çark tersine işliyor, yazar yayınevi aramıyor, yayın evleri bu internet yıldızlarının peşine düşüyor. Yani önce bir e-yazar bulmak gerekiyor. Henüz 20 yaş civarında olan Büşra Küçük de işte böyle bir süreçten geçti. Wattpad yazarı olarak ünlenen yazarın özellikle Kötü Çocuk olarak yarattığı seri interneti takip eden genç okurlar tarafından yoğun ilgi gördü ve sonuçta Ephesus Yayınları Yerli Romanlar kategorisinden Kötü Çocuk adlı kitabı okuyuculara sundu.

Kötü Çocuk

Kötü Çocuk

Kötü Çocuk Meriç Hikayesi Olarak Başladı

Genellikle sorunlu gençlerin öykülerinin anlatıldığı bu çeşit hikayelerde gençlik jargonu diye tanımlanabilecek her unsuru bulabilirsiniz. Kötü Çocuk isimli kitap da aileleri, okulları, çevreleri ile sürekli sorun yaşayan Kayla ile Meriç’in üsluptan dolayı yer yer itici gelen ve tabii ki duygusal zemine yedirilmiş hikayelerini anlatıyor. Gençlik romanı olarak sınıflanabilir ve oldukça hacimli bir kitap. Büşra Küçük yazmaya devam edeceğini söylüyor. E-yazarlar yazmaya devam ettikçe e-gençlik de hiç olmazsa okumaya olan ilgisini kaybetmeyecek.

 

Kitap : Kötü Çocuk

Yazar : Büşra Küçük

ISBN : 9786055358822

Sayfa Sayısı : 511

Yayın Yılı : 2015

 

 

Etiket: