Son zamanlarda sitemizin en çok ziyaret edilen kategorisi olan top 100 kategorisinde yer alan ve okuyucu tarafından yoğun ilgi ile beklene “Kişisel Bir Sorun” adlı kitabımız sonunda okuyucu ile buluşarak akıldaki tüm soruları cevaplıyor. Başarılı yazar Kenzaburo Oe tarafından yazılan bu eser insanoğlunun en büyük sorununu ele alıyor. Her insanın dönem dönem veya devamlı olarak kendini kandırma sorununu ele alan usta yazar insanların neler hissettiğini güçlü gözlem gücü sayesinde bu eserde toplayarak okuyucuya aktarıyor.

Türkiye’de ilk defa Kişisel Bir Sorun eseri ile tanınan Japon yazar Kenzaburo Oe, bu eseri ile kısa süre de geniş bir okuyucu kitlesine ulaşıyor. Japonya’nın gelmiş geçmiş en güçlü sosyal ve politik eleştiriler konularını edebiyat alanına taşıyan usta yazar, bu özelliği sayesinde Japon edebiyatında önemli bir yer edinmiştir.

Kişisel Bir Sorun

Kişisel Bir Sorun

Kişisel Bir Sorun Değil Toplum Sorunu!

Toplumun tamamını kısa süre de etkisi altına alan kendini kandırma zehri, bir yakaladığını bir daha bırakmıyor. Özellikle büyük şehirde yaşayan insanların teknoloji ve internet ile birlikte yalnızlaşması ve yabancılaşması bu eserin konusu oluşturuyor. Bu sorunların farkında olan Bird, kurtuluşu Afrika gezisinde arıyor. Karısı her an doğum yapmak üzere olan Bird’in Africa gezisine çıkma şansı günden güne azalmaktadır. Bunun en kötü yanı bu değildir. Bebeğinin doğması ile bu hayali gerçekten artık sadece hayal olarak kalacaktır. Japon edebiyatının en başarılı isimlerinden olan Kenzaburo Oe tarafından yazılan bu eser içinde bulunduğunuz toplumu yeniden incelemenizi sağlayacak.

Kitap adı: Kişisel Bir Sorun

Yazar: Kenzaburo Oe

ISBN: 9789750712111

Sayfa: 232

Yayın yılı: 2010

 

Etiket: ,