Son zamanlarda sitemizin müzayede katalog kategorisinde yer alan İstanbul’un Kuşları adlı kitabımız yayınlandığı yıldan beri okuyucunun ilgisini çeken kitaplardan olmuştur. İstanbul’un güzel manzarası ve hayvanları anlatılan bu eserde kuşların bir insan için ne kadar önemli olduğunu okuyacaksınız. Günümüzde insanların birbirine vermediği değeri hayvanlara verdiğini gördüğünüzde şaşırıp kalacaksınız. Hayvanların, bu masum canlıların insan hayatındaki önemli yerini göreceksiniz. Başarılı yazar Arif Aşçı tarafından yazılan bu eser gerek ismi gerekse de konusu ile okuyucunun ilgisini üzerine topluyor.

İstanbul'un Kuşları

İstanbul’un Kuşları

İstanbul’un Kuşları Eserinin Konusu

 

Başarılı yazar Arif Aşçı tarafından yazılan İstanbul’un Kuşları adlı eserin ana karakteri olan Cihat Burak, kedilerin unutulmaz ressamı olarak bilinse de gerçekte bir kuş aşığıdır. Büyük kuşların yanı sıra serçeleri, sakaları, bülbülleri ve kanaryaları seven bu adam sırf kanaryası öldüğü için “Kanaryam güzel Kuşum”  adında kocaman bir resim yapmıştır. Mimarlık eğitimi alan Cihat Burak, Osmanlı mimarisindeki inceliklere önem verir ve pek çok cami duvarlarında olan kuş yuvalarının porselen ve seramikten aynılarını yapmaya çalışırdı.

Cihat Burak’ın yeniden farklı bakış açıları ile yaptığı kuş evleri, güvercinlerin yanı sıra serçeler için yapılmış havasındaydı. Eserleri ile okuyucunun ilgisini uzun yıllardır üzerinde toplayan Arif Aşçı bu eseri ile de sahip olduğu ilginin günden güne artmasını sağlıyor. İstanbul’un Kuşları adlı kitabımızı hemen okumak için tek tıkla sitemizden siparişte bulunabilir ve kitabınızı kapınıza kadar getirtebilirsiniz.

Kitap adı: İstanbul’un Kuşları

Yazar: Arif Aşçı

ISBN: 9789944887281               

Sayfa: 2010

Yayın yılı:  2009

 

Etiket: ,