Çölde gezileri anlatan ve hayat hikâyelerini gösteren bir kitaptır. İsfahan’a Doğru hayatın farklı boyutlarını ele alır. Bir çizgide geçen dünya ve daha sonra kendi yaşamını sorgulamayı anlatır. İsfahan yolculuğu sırasında başından geçen olayları kaleme alan yazar akıcı ve özgün anlatımıyla kitaba ayrı bir hava katar.

İsfahan’a Doğru Bir Gezi Kitabıdır

Gezi yazıları içerisinde olan İsfahan’a Doğru anlatımının eşsiz oluşuyla okuyucuların beğenisini kazanır. Tüm gördüklerini ve duyduğu her şeyi gez sırasında kitabında anlatır. Çölün havası ve değişin rüzgârlarının insanlar üzerinde yarattığı etkiler hepsi gerçek gözlemci gözüyle yansıtılır.

İsfahan’a Doğru, Pierre Loti

İsfahan’a Doğru, Pierre Loti

Tarifsiz bir çöl ışığında insanlar hayat mücadelesi ile yoğrulurken hayat bakış açıları değişen bir toplumda kendileri ve çevresi ile mücadelesi anlatılır. Pierre Loti özgün anlatımıyla karakterlerine ayrı bir hava katar. Kitabın güzelliği kendine özgü dili ve anlatımında usta zekâsını kullanması kitabın önemli bir yapıt haline gelmesini sağlar.

Hayat bazen acı ve tatlı birçok şeyi insanlara sunar. Çizgisi belli bir yoldadır Bu düzen ve uyumda insanlar kendi başlarına karar verir ve hayatın yükünü azaltmaya çalışır. Pierre Loti aslında bir tavır sergileyerek hayata bakış açısını değiştirmeyi amaçlar. Özgün anlatımı ile insanlara bir yol gösterir. Kitap yayınlandığı an itibariyle büyük bir beğeni kazanmış ve kitabı okur severler ellerinden düşürememişlerdir. Büyük beğeni kazanan kitap son zamanlarda en çok okunanlar listesinde yerini almıştır.

Yazar: Pierre Loti

Kitap: İsfahan’a Doğru

ISBN:  9786054322800

Baskı yılı :  2012

Sayfa: 238

 

 

 

Etiket: ,