Yazı yazmak sanılanın aksine, mutsuz ve aklına her daim sorunlar takılan insanların yaptıkları bir eylemdir. İnsanlar mutsuz oldukları zamanlarda yazı yazarak içlerinde yer alan mutsuzluğu ortadan kaldırmak ister. Üstelik yazı yazmayı mutsuzluğun bir sonucu olarak gören kişilerden bir tanesi de İlhan Berk. Dünyanın tamamen mutsuzluklarla kaplı olduğunu düşündüren yazma eylemi ile başa çıkmak zorunda kalan insanların ise yapmaları gereken şey ise oldukça farklı.

İnsanların mutsuzluklarını engellemeleri için yapmaları gereken şey ise ilhan Berk/Resim kitabı içerisinde oldukça etkili bir dille anlatılıyor. Dünyanın tüm olumsuzluklarına rağmen hala hayatta kalmak isteyen insanlara yapmaları gereken şey renklerin büyülü dünyasına girmek ve sahip oldukları olumsuzluklardan kurtulmak.

İlhan Berk/Resim Dünyası

İlhan Berk

İlhan Berk

İlhan Berk çoğu zaman kendini farklı şekillerde ifade etse de resim onun için her zaman deyim yerindeyse bir kaçış yolu olmuştur. Dünyanın tüm zalimliğini ve acımasızlığını bu sayede atmaya çalışan İlhan Berk, bunun sonucunda da ortaya birbirinden farklı tarzlarda eserler çıkarmış oldu. İnsanlar da bu eserler sayesinde onun dünyasına giriş yapmış oluyor.

Daha öncesinde olmadığı bir şekilde farklı bir dünyanın içerisine girmek isteyen insanlar, ilhan Berk/Resim eseri ile birlikte müzayede kitapları arasından yer alan bu eseri inceleyebilirler. Ve her bir sayfasında aslında var olan dünyanın farklı bir şekilde nasıl algılandığını ve algıların nedenlerini de görmeye başlayabilirler.

Yazar: İlhan Berk

Kitap: İlhan Berk/Resim

ISBN: 9799758126506

Sayfa Sayısı: 202

Yayın Yılı: 2003

 

Etiket: ,